Показати повідомлення окремо

Павло Кардаш: Закарпаття - це буде друга Дашава

24.02.2009, 06:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

«Закарпаття зможе перекрити на 25-35% свої енергетичні потреби газом власного видобутку, не враховуючи інших альтернативних джерел, – переконаний член колегії УНП з питань енергетичної політики, член Ужгородської міської організації УНП Павло Кардаш. Про це 18 лютого, власкора ЗІКу повідомили у прес-службі УНП.

Нині, за даними геологічної розвідки, Закарпаття володіє значними за обсягами, покладами «блакитного палива». Як свідчать результати розвідувальних робіт у Великоберезнянському районі, на межі Львівської та Закарпатської областей є запаси природного газу, які утворилися в процесі зсувів льодовиків.

«Закарпаття - це буде друга Дашава, зазначив Павло Кардаш. На його думку, під час енергетичної кризи це питання потребує особливої уваги від влади, хоча й вимагає значних фінансових інвестицій для буріння свердловин (орієнтовно 17 млн грн за розвідувальну свердловину), враховуючи рельєф гірської місцевості, вулканічні породи і знаходження газу на значній глибині.

«Газ на Закарпатті добувають сьогодні з двох свердловин - біля с. Руські Комаровці під Ужгородом та в смт Солотвино (Тячівський район). Вони не є потужними, щоб суттєво впливати на забезпечення блакитним паливом краю. Газ із першого родовища запускається у загальнодержавну мережу, а поклади в Солотвино частково забезпечують потреби цього ж селища», – зауважив політик.