Показати повідомлення окремо

На Закарпатті порушено кримінальну справу за нанесення збитків державі на суму 4,4 мл

13.02.2009, 17:51   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

4 лютого 2009 р. слідчим відділом податкової міліції ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.212 ч.3 КК України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) стосовно директора та головного бухгалтера ТОВ "Б" (м.Ужгород, сфера діяльності – оптова торгівля автомобілями).

У грудні 2006 р. директор товариства «Б» уклав договір комісії з товариством «І». Відповідно до цього договору ТОВ "Б" ("Комісіонер") зобов’язалось за дорученням ТОВ "І" ("Комітента") за оплату здійснити для "Комітента" від свого імені одну або декілька угод з придбання товарів в межах укладених "Комісіонером" договорів та контрактів за рахунок "Комітента". Відповідно до договору комісії даний договір вступає в дію з моменту підписання і діє до кінця 2009р.

Службові особи товариства "Б" ніяких дій на виконання договору комісії не вчиняли. Кошти в сумі понад півмільярда гривень, отримані від ТОВ "І" по цьому договору, перерахували на рахунок іншому товариству в якості оплати за товар.

Таким чином кошти, отримані ТОВ "Б" від товариства "І" по договору комісії, використовувались не за їх цільовим призначенням (на закупку товарів для "Комітента"), а для здійснення іншої господарської діяльності, не пов’язаної з виконанням зобов’язань "Комісіонера".

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" такі операції відповідають визначенню "поворотної фінансової допомоги", а умовно нараховані відсотки на такі кошти повинні були нараховуватись підприємством та включатись до складу валових доходів.

Отже, з жовтня 2006 р. по вересень 2007 р. службові особи товариства "Б" умисно, шляхом заниження об’єктів оподаткування податком на прибуток, ухилились від сплати податку на прибуток на суму 4,4млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах.