Показати повідомлення окремо

Держекоінспекції попереджає...

12.02.2009, 17:38   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Від 9 до 12 гривень за одну зірвану рослинку - такі штрафи, затверджені ще постановою Кабінету Міністрів у 1999 році, чекають на продавців перших весняних квітів. А загалом за знищення червонокнижних рослин може бути накладено штраф і у 510 грн, нагадують в Держекоінспекції в Закарпатській області, яка розпочинає операції "Первоцвіт". Про це повідомив кореспондент ZAXID.NET.

На території області зростають такі види, занесені до червоної книги України, як Шафран Гейфеля (народні назви - бриндуші, ряст, рястик, кікерічки), підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний та еритроній собачий зуб (народна назва - кандик). Через теплу погоду вони вже почали цвісти і на вулицях закарпатських міст з’явилися перші квіткові браконьєри.

В екологічному відомстві нагадують, що перші весняні квіти - найуразливіші з усіх рослин. Вони мають дуже короткий період вегетації. Вже в січні починається підсніжний розвиток рослин. А за кілька тижнів тендітний провісник весни повинен прорости, розквітнути, запасти в собі певну кількість поживних речовин, аби потім на 10 - 11 місяців сховатися під землею. Якщо ж зірвати рослину, вона увійде в фазу спокою непідготовленою і до наступної весни може навіть загинути. До того ж без квітки не сформується насіння. Отже, буде порушено процес розмноження.Источник: "ZAXID.NET"