Показати повідомлення окремо

У Великоберезнянському районі на 15 вакансій претендують 1 014 осіб

12.02.2009, 17:31   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Через безробіття у гірських районах Закарпатської області складна ситуація, тут нараховується майже 7 тисяч безробітних з 24,9 тис. в області. Зокрема, у Великоберезнянському районі на обліку у службі зайнятості перебуває близько 1 014 осіб, а вакансій лише 15, у Воловецькому - роботу шукають близько 1 235, а вакансій 59, у Міжгірському районі без роботи близько 2 028 осіб на 19 вакансій, а в Рахівському на 13 вакансій претендують 2 600 осіб, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ОДА.

За словами директора обласного центру зайнятості Юрія Фущича, коливання на ринку праці в області почалися ще у жовтні минулого року. Тоді до центру зайнятості за допомогою в пошуках роботи почало звертатися більше громадян. "Спочатку ми пов’язували такий стан речей із закінченням сезонних робіт, проте уже з листопада зрозуміли, що це і є наслідки економічної кризи. Тільки за листопад минулого року в області стало на тисячу вакансій менше. Якщо на 1 листопада їх було понад 2 тисячі, то наприкінці місяця - 1,5 тисячі", - зазначив посадовець.

Загалом за листопад-січень до служб зайнятості області звернулося 6 700 осіб, з яких у 2,5 тисячі - закінчився контракт, а майже 4 тисячі - ті, що звільнені за статтею "за згодою сторін". На 1 лютого на обліку в службі зайнятості перебувало 24,9 тис. незайнятих краян, що шукають роботу. Кількість вакансій становила 1159.

Ю.Фущич також повідомив, що високий відсоток безробітних з вищою освітою. Зокрема, у Мукачеві таких осіб близько 40%, в Ужгороді - понад 33%. По області майже 54% непрацевлаштованих - представники робітничих професій.

Наразі для робітників є 696 вакансій (швачки, продавці, верстатники, провідники пасажирських вагонів, токарі, мулярі тощо), для студентів ПТУ - 287 вакансій, для службовців - 300вакансій (інженери, оператори комп’ютерного набору, менеджери), 91 вакансія - для людей з повною вищою освітою (лікарі, архітектори, ветеринари).Источник: "ZAXID.NET"