Показати повідомлення окремо

Закарпаття: Греко-католицька єпархія відзначає сумну дату – 60-річчя ліквідації

11.02.2009, 18:09   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

16 лютого виповнюється 60 років з часу насильного відібрання працівниками НКВС Ужгородського греко-католицького Хрестовоздвиженського кафедрального собору та єпископської резиденції. Це лише один епізод із цілої низки сумних подій, пов’язаних із забороною Греко-Католицької Церкви та ліквідацією у 1949 році єпархії на Закарпатті. Про це сьогодні, 11 лютого, повідомив власкор ЗІКу.

Загалом, 2009 рік для Мукачівської єпархії багатий на ювілеї. Окрім вже згаданої сумної річниці ліквідації, виповнюється 20 років від її виходу з підпілля навесні 1989 року і офіційного відновлення у грудні того ж року, коли греко-католицька Церква була легалізована.

Також стартував Рік єпископа Андрія Бачинського (1732 – 1809), який завершиться встановленням у грудні пам’ятника цьому визначному релігійному та суспільному діячеві.

16 лютого о 15.00 у приміщенні єпископської резиденції (м. Ужгород, вул. Капітульна, 9, ІІ поверх) відбудеться прес-конференція Преосвященного владики Мілана (Шашіка), Апостольського адміністратора Мукачівської греко-католицької єпархії.

На прес-конференції владика Мілан розповість про умови конкурсу, який управління Мукачівської греко-католицької єпархії проводитиме протягом року серед журналістів. У підсумку автор матеріалу, котрий найкраще висвітлить події з життя єпархії, отримає премію.

У рамках прес-конференції відбудеться також презентація книжки отця Стефана Бендаса «П’ять років за колючим дротом. Щоденник священика, написаний у ГУЛАЗі» (Видавництво «Карпати», 2008).

Після прес-конференції о 17.00 у стінах єпископської резиденції буде освячено новий вітраж із зображенням Покрови Пресвятої Богородиці, а о 17.30 у кафедральному соборі розпочнеться Архієрейська Літургія. По завершенні Служби Божої відбудеться покладання квітів до меморіалу репресованому греко-католицькому духовенству і панахида.