Показати повідомлення окремо

Угорщина поглибить транскордонне співробітництво з Україною та Сербією

11.02.2009, 17:24   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Урядом Угорщини прийнято стратегічне рішення про поглиблення транскордонного співробітництва з сусідніми країнами, які перебувають на шляху до Євросоюзу, - з Україною та Сербією. Про це 10 лютого в Ужгороді під час зустрічі з головою Закарпатської обладміністрації Олегом Гаваші повідомив Державний секретар з питань національних меншин Адміністрації прем’єр-міністра Угорської Республіки Ференц Геймеші. Угорський високопосадовець відвідував Закарпаття з робочим візитом, - інформує прес-служба ОДА.

"Для налагодження більш тісних контактів між нашими країнами потрібно і надалі розбудовувати пункти перетину кордонів, проводити ремонти під’їзних доріг. Вирішення цього питання оптимізує динаміку двосторонніх відносин", - вважає Ференц Геймеші.

Під час зустрічі йшлося і про перспективи співпраці в енергетичній галузі. Як повідомив Олег Гаваші, Україна планує розробити власні проекти щодо використання альтернативних видів енергії. Щодо Закарпаття, то область має значний потенціал для розвитку малої гідроенергетики і буде розробляти цей напрям. Угорщина має значний досвід в цьому питанні - на Тисі зведено каскад гідроелектростанцій потужністю до 20 мВт. Олег Гаваші запропонував угорській стороні долучитися до участі в розробці програми малої гідроенергетики Закарпаття і за бажанням інтегруватися в розбудову спільної енергетичної структури.

Олег Гаваші також подякував угорській стороні за підтримку у процесі підписання Угоди про малий прикордонний рух і відзначив оперативність роботи генконсульств Угорщини, що працюють в області.

"Чимало закарпатців користуються перевагами спрощеного переходу кордону, - констатував він. - Це той позитивний приклад співпраці, який стосується майже 700 тисяч краян".

Насамкінець учасники переговорів домовилися про проведення в майбутньому консультацій із найбільш важливих питань двосторонньої співпраці.Источник: "ZAXID.NET"