Показати повідомлення окремо

Цього року на Закарпатті австрійці почнуть будувати полігон побутових відходів

11.02.2009, 07:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

10 лютого, голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші зустрівся з генеральним директором "AVE Grupp Austria" Гельмутом Бюргером, директором AVE-Угорщина, АVE-Румунія, АVE-Україна Йенсом Вітербергом та головним менеджером компанії по Україні Паулем Томандлем,- повідомили в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю ОДА.

Насамперед, генеральний директор компанії пан Бюргер подякував керівництву області за підтримку в реалізації проекту з переробки та утилізації побутових відходів на Закарпатті.

Кілька років тому інвестор представив Концепцію комплексної системи поводження з побутовими відходами Закарпатського регіону і успішно її реалізовує. Створене підприємство ТОВ "AVE-Виноградів" надає послуги зі збиранням побутових відходів у Виноградові та районі.

Сторони обговорили проект будівництва нового сучасного полігону для переробки і утилізації відходів у Виноградівському районі. Передбачається, що підприємство займатиметься збиранням та утилізацією твердих побутових відходів з Виноградівського, Хустського, Міжгірського та Іршавського районів.

«На Закарпатті ми маємо намір створити модель заводу європейського зразка, який стане оптимальним для вирішення проблем з відходами, – зазначив Гельмут Бюргер. – Підприємство застосовуватиме європейські технології – це стосуватиметься як збору сміття, так і його утилізації».

Керівництво компанії повідомило, що будівництво полігону на Виноградівщині планується розпочати вже цього року. Активно проводяться переговори між керівництвом австрійської компанії та органами влади Мукачева й інших регіонів краю щодо створення підприємств зі збирання і утилізації сміття.

Інтерес австрійців викликала пропозиція Олега Гаваші долучитися до можливості використання альтернативних видів палива. Як виявилося, засновником компанії "AVE Grupp Austria" є відома в Австрії енергетична компанія, яка має багатий досвід щодо використання альтернативних видів палива. Тож співпраця в цьому плані має серйозні перспективи. Учасники переговорів дійшли згоди розробити проекти використання відновлювальної енергетики зі сміття і на Закарпатті.