Показати повідомлення окремо

1,6 км водогону протягли до с.Кострино на Закарпатті, де стався витік дизпалива

11.02.2009, 07:37   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

На 17 год. 9 лютого до закарпатського села Кострино, яке постраждало внаслідок витоку дизпалива, прокладено 1,6 км магістрального водогону, в тому числі 90 м. по дну р. Уж. Загалом довжина водопроводу становитиме близько 4 км. Водогін дозволить забезпечити селян якісною питною водою, оскільки вода з криниць через потрапляння до них дизпалива непридатна до вживання. Роботи проводить водогосподарська організація ВАТ "ПМК-78", залучено 18 спеціалістів та 10 одиниць техніки, - повідомили 10 лютого ZAXID.NET в Закарпатському обласному управлінні по меліорації і водному господарству.

Будівництво водогону губернатор області Олег Гаваші назвав завданням номер один. Роботи ускладнюються через те, що мережі треба прокладати у скельних породах та через річку. Водозабір буде здійснюватись із джерела в горах. В селі через кожні 50 м обладнають водяні колонки. Укладання водогону мають завершити до 20 лютого. Його оплатить ДП "ПрикарпатЗахідтранс".

На місці аварії тривають роботи з ліквідації наслідків витоку нафтопродуктів. Аварійна бригада управління (6 осіб) спільно з спеціалістами ДП "ПрикарпатЗахідтранс" щоденно здійснює заміну бонових загорож та проводить обробку забрудненої території сорбентом "Еконадін". Вжиті заходи дозволили не допустити потрапляння нафтопродуктів в р. Уж. Лабораторією облводгоспу ведеться щоденний контрольний моніторинг за якістю поверхневих вод р. Уж.

Фахівці лабораторії облводгоспу додатково проводять вивчення можливостей сучасних нових видів сорбентів на основі живих мікроорганізмів "Мікрозім Гідрокарбон Тріт" для знешкодження нафтових забруднень.

Одержані висновки та відповідні рекомендації буде надано ДП "ПрикарпатЗахідтранс" для придбання цього сорбенту і використання його в майбутньому для оперативного та ефективного очищення забрудненої території від нафтопродуктів.Источник: "ZAXID.NET"