Показати повідомлення окремо

Через нову ціну на газ школи та садочки залишаться без тепла, - губернатор Закарпаття

09.02.2009, 10:43   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Голова Закарпатської ОДА Олег Гаваші пояснив, чому не взяв участь у нараді Прем'єр-міністр України Юлії Тимошенко.

"За півгодини до наради я отримав інформацію про нову ціну газу - 2 тисячі 610 гривень за тисячу кубометрів. Сказати, що така ціна шокувала, не сказати нічого. Згадаймо, у січні минулого року газ коштував удвічі менше. А зараз за такою ціною - 2 тис. 610 грн. - платитимуть як промислові підприємства, так і бюджетні установи. Причому розрахунок здійснюватиметься заднім числом - із 1 січня! Звідки візьмуть гроші школи, дитсадки, лікарні, соціальні установи, якщо ці кошти не передбачені в їхніх кошторисах? Тому одразу ж я почав шукати вихід із ситуації, де знайти кошти на оплату колосальної різниці", - сказав О. Гаваші. Його коментар ZAXID.NET 6 лютого надало Управління інформації та зв’язків із громадськості облдержадміністрації.

З його слів, вже завтра постане реальність відключення від газопостачання бюджетних установ. "Ми не зможемо компенсовувати ці витрати за рахунок місцевих бюджетів, адже на момент їх прийняття більшості міст і районів вже не вистачало коштів на виплату зарплат і оплату енергоносіїв. Натомість прем’єр заявила, що протягом першого півріччя зміни в державний бюджет не вноситимуться", — сказав керівник Закарпаття. ..

Він також додав, що саме в той час, коли проводився селектор, він зустрічався, згідно з попередніми домовленостями, з начальником Західного регіонального управління Держприкордонслужби України Артуром Горбенком. "Ми обговорили надзвичайно важливі для області питання протидії нелегальній міграції, розбудови кордону. Це конкретна робота. В той же час всі попередні наради, які проводила прем’єр і на які викликали керівників областей, були абсолютно безрезультатними, як завжди, шукали винних, на яких і перекладали всю вину", — зазначив О. Гаваші.

Натомість на селекторній нараді Закарпатську область представляли заступники голови ОДА Володимир Гоблик та Віктор Лукеча, які безпосередньо курирують згадані питання. Крім того, були присутні керівники банківських установ і всіх структурних підрозділів, котрі мають стосунок до розглядуваних питань..

На селекторній нараді прем’єр-міністра Юлії Тимошенко мали розглянути питання кредитування та продовження терміну сплати кредитів для підприємств агропромислового комплексу, ціноутворення та запобігання інфляційним процесам. Через відсутність губернаторів багатьох областей її було скасовано.Источник: "ZAXID.NET"