Показати повідомлення окремо

Закарпаття – 4-е по Україні за показниками соціально-економічного розвитку

07.02.2009, 09:26   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Як повідомив Держкомстат України, за підсумками 2008 року Закарпатська область зайняла у загальнодержавній комплексній оцінці соціально-економічного розвитку регіонів України 4 місце серед 27 областей і міст України. На вищих позиціях знаходяться тільки міста Київ, Севастополь та Миколаївська область (відповідно 1, 3 та 2 місця). За підсумками І півріччя минулого року Закарпаття було шостим. Про це 5 лютого, власкора ЗІКу повідомили в Управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.

У цілому із 46 показників цієї оцінки область займає 1-3 місця в державі за 8 показниками. Зокрема, за питомою вагою збиткових підприємств, темпами зростання реальної заробітної плати та індексом споживчих цін, посідає друге місце – за найнижчим рівнем злочинності в розрахунку на 10 тисяч населення, знаходиться на третьому місці за рівнем оплати спожитого природного газу, динамікою зростання чисельності населення та темпами зростання обороту роздрібної торгівлі. Закарпаття ділить 3-6 місця із Волинською і Херсонською областями за рівнем оплати спожитої електроенергії.

Також регіон займає 4 місце в державі за темпами зменшення податкового боргу, 5 місце – за обсягом введеного в експлуатацію житла у розрахунку на 10 тисяч населення, часткою працівників із заробітною платою, меншою прожиткового мінімуму, темпами зростання заборгованості з виплати зарплати на економічно активних підприємствах. Крім цього, область ділить 5-6 місця за питомою вагою податкового боргу області в загальнодержавному показнику та темпами зменшення викидів забруднюючих джерел стаціонарними джерелами забруднення.

У той же час область займає останні місця в рейтингу за такими показниками, як рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг, обсягами інвестицій в основний капітал в розрахунку на одну особу та темпами зростання обсягу прямих іноземних інвестицій.