Показати повідомлення окремо

Антимонопольний комітет просять відреагувати на подорожчання проїзду в маршрутках

07.02.2009, 09:23   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Ужгородська міська організація УНП звернулася до Антимонопольного комітету в Закарпатській області з проханням перевірити обґрунтованість підняття ціни на проїзд у маршрутному таксі міста. Про це ZAXID.NET 5 лютого повідомили в прес-службі обласної організації партії.

З лютого вартість проїзду у маршрутному таксі в місті досягла 1,5 грн проти попереднього тарифу - 1,2 грн. Виконком Ужгородської міської ради затвердив нові тарифи на міські пасажирські перевезення у зв‘язку із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати, зростанням цін на паливо-мастильні матеріали, з метою приведення вартості проїзду у автобусах міського сполучення у відповідність з витратами на утримання автотранспорту та враховуючи клопотання приватних перевізників.

Голова Закарпатської обласної організації УНП Іван Габор такі аргументи вважає надуманими: "Не погоджуюсь з подібними аргументами, бо на мій погляд, саме наполегливе клопотання зацікавлених перевізників могло призвести до різкого підвищення ціни. Вони посилаються на підвищення цін на бензин (в грудні 2008 та січні поточного року ціни на бензин не зростали), хоча абсолютна більшість маршруток працює на газі. Елементарні підрахунки показують, що матеріальні витрати на газ (ціна стабільна на рівні 2,64 грн) майже в 3 рази менші, ніж на бензин. Більше того, маршрути за протяжністю не розмежовані, враховуючи те, що розрахунок цін здійснюється на всю протяжність, а більшість пасажирів проїжджають лишень частину шляху", - сказав він.

І.Габор також зазначив, що підвищення ціни на проїзд не призвело до покращення якості обслуговування. Рух маршруток не контрольований, немає конкретного графіку руху. За його словами, вартість пасажирських перевезень в найменшому обласному центрі Ужгороді прирівняли до тарифів у великих містах.Источник: "ZAXID.NET"