Показати повідомлення окремо

Нелегальний перевіз румунської фарби через український кордон

07.02.2009, 09:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Упродовж одного дня на митному посту «Дяково» співробітники Виноградівської митниці склали п'ять протоколів про порушення митних правил відносно громадян України, які різними транспортними засобами намагалися ввезти на територію нашої держави фарбу виробництва Румунії без відповідних дозвільних документів.

Митники припускають, що розбивши вантаж фарби на декілька партій, тобто зменшивши його візуально, правопорушники сподівались зменшити ризик бути викритими. Про це 5 лютого, власкора ЗІКу повідомили у Держмитслужбі України.

Повертаючись на батьківщину, українці обрали спрощену схему проходження митного контролю «зелений коридор» і переміщували однакову кількість вказаної фарби – по 30 кг у кожному автомобілі. Під час огляду ємностей з фарбою митники звернули увагу на відсутність точних відомостей про вміст прекурсорів (речовин, що використовуються при виробництві та виготовленні наркотичних засобів і психотропних речовин) у ній. Це дало підставу відібрати проби фарби та направити їх на дослідження до експертної лабораторії. Як виявилось, підозри митників були не безпідставними. Результати експертизи показали, що подані зразки містять: толуол – 36,4% та ацетон – 5,8%.

Згідно з чинним законодавством України, якщо вміст толуолу у фарбі перевищує 10%, то він класифікується як прекурсор і підлягає заходам контролю. Зокрема, пропуск на територію України та митне оформлення таких товарів проводиться лише за наявності відповідного сертифікату.

Таким чином, наші співвітчизники порушили порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного контролю, їхні дії мають ознаки порушення митних правил, передбачені ст.339 Митного кодексу України.