Показати повідомлення окремо

У Закарпатській ОДА інформацію прес-служби Омбудсмана України вважають неправдивою

03.02.2009, 20:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

"Викликає, м’яко кажучи, здивування інформація прес-служби Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової, в якій, зокрема, йдеться про те, що роботи по збиранню дизпалива (в с. Кострино Закарпатської області - ZAXID.NET) розпочалися лише через чотири години після витоку. Не відповідають дійсності й інші висловлювання, подані прес-службою", - про це йдеться у повідомленні управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації 3 лютого, - повідомив власкор ZAXID.NET.

Як тільки на центральний пункт ДП "ПрикарпатЗахідтранс", що в с. Дубриничі, надійшов сигнал про зниження тиску в трубі, на місце виїхала аварійна бригада. О 17.35 в селі вже працював і караул Великоберезнянського райвідділу МНС України в Закарпатській області, - наголошують в управлінні.

У Закарпатській ОДА також звітують, що першочергові заходи були вжиті невідкладно. Всі зусилля було зосереджено на збиранні дизпалива та будівництві споруд для водоперехоплення забруднюючих речовин. На 2-3 день після аварії створена сільрадою комісія обстежила дворогосподарства і зафіксувала завдані селянам збитки. Минулої п’ятниці було повторно обстежено постраждалі обійстя за участю страхової компанії.

Зараз завдання №1 - збудувати в селі водопровід і відшкодувати постраждалим завдану шкоду. Щоб забезпечити водопостачання постраждалої частини села (і навіть далі), необхідно збудувати близько 4 км водогону. Роботи ускладнюються через те, що мережі треба прокладати у скельних породах та через річку. Водозабір буде здійснюватись із джерела в горах. В селі через кожні 50 м. обладнають водяні колонки. Роботи проводить спеціалізована будівельна організація - ВАТ "ПМК-78" разом з ДП "ПрикарпатЗахідтранс", і мають їх завершити до 20 лютого цього року. Оплатить роботи - ДП "ПрикарпатЗахідтранс".

До 20 лютого компанія зобов’язується відшкодувати і збитки. За інформацією Держекоінспекції, вони сягають 123 тис. грн.

Нагадаємо, 2 лютого прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової поширила повідомлення, в якому було наголошено на необхідності кардинально змінити ставлення органів державної влади і місцевого самоврядування Закарпаття до екологічного лиха в закарпатському селі Кострино. Омбудсман вимагає невідкладного поновлення в повному обсязі конституційних прав усіх постраждалих внаслідок техногенної аварії, а також вжиття ефективних заходів для недопущення подібних інцидентів у подальшому.

"Влада, на жаль, нічого не зробила для компенсації засвідчених відповідними актами збитків 99 родин Кострина. Занадто повільними темпами здійснюється будівництво сільського водогону, тож через високу забрудненість колодязів костринці досі змушені користуватися привозною водою", - йдеться в повідомленні прес-служби Омбудсмана.


Источник: "ZAXID.NET"