Показати повідомлення окремо

Австрійська компанія очистить Ужгород від сміття за 4,5 млн євро

03.02.2009, 20:43   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Австрійська компанія «ASA International» виграла конкурс, оголошений Ужгородським міськвиконкомом, на збір та утилізацію сміття. Інвестори готові вкласти у проект 4,5 млн євро. Про це сьогодні, 3 лютого, власкора ЗІКу повідомив заступник мера Ужгорода Володимир Химинець.

У конкурсі взяли участь ще дві фірми, однак перемогу здобула саме «ASA», бо запропонувала найвигідніші для міста умови, розповів Химинець.

Компанія «ASA International» працює над збором і утилізацією сміття у восьми країнах Європи, має представництво у Києві. Ужгород стане першим українським містом, де «ASA» розпочне свою діяльність. Компанія готова підписати угоду тривалістю не менше, ніж на 25 років.

Йдеться про сортування сміття для вторинної переробки та про облаштування сучасного полігону, на якому б захоронювалося сміття згідно з європейськими стандартами, екологічно безпечно. Крім того, при захороненні органічних відходів утворюватиметься біологічний газ (метан), який потім можна буде використовувати для вироблення електроенергії.

Інвестиційна пропозиція розрахована помісячно на 5 років та становить у загальному понад 4,5 млн євро. З них 1,5-2 млн буде використано на облаштування полігону (на території Баранинської сільради, у с. Барвінок), за 2 млн придбають необхідну техніку, 1 млн євро буде "влито" у фірму-представництво як додаткові кошти для обслуговування полігону. Окупність проекту – близько 6-7 років.

У проекті буде задіяно 38 працівників (нині над прибиранням міста та захороненням сміття працюють понад 100 осіб).

Від моменту підписання угоди, яку наразі готують юристи, інвестор потребує 11 місяців для старту. За цей час, зокрема, буде збудована первинна сортувальна лінія. «Успішність проекту залежатиме від того, наскільки активно населення включиться у програму сортування відходів», – зауважив Володимир Химинець.

Основний прибуток, на який розраховує інвестор – оплата послуг з вивезення сміття мешканцями. Тариф наразі залишається сталий – 5 грн з людини. «Сьогодні справно розраховуються за вивезення сміття близько 60% мешканців. Цього, звичайно, замало, Якщо хтось думає, що, віддавши справу у руки інвестора, ми втрачаємо привабливу ланку економіки, то просто не знає реального стану справ. Ми шукали порятунку, бо ситуація насправді катастрофічна. Своїми силами ми не зможемо організувати ефективну, потужну та безпечну сміттєпереробку. Натомість сміття загрожує екологічною катастрофою. На вулицях його дедалі більше, хоча щоденно з усіх контейнерів сміття вивозиться», – каже чиновник.