Показати повідомлення окремо

Солотвино: проблема загрожує Україні техногенно-екологічною катастрофою

03.02.2009, 20:37   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Вчені Академії гірничих наук України б’ють на сполох через ситуацію, що склалась на Солотвинському солеруднику (Закарпатська область). У листі міністру аграрної політики України Юрію Мельнику за підписом голови правління "Гірничо-хімічного консорціуму", академіка Академії гірничих наук України Івана Зозулі та виконавчого директора ВГХС Академії гірничих наук України, член-кореспондента АГНУ Анатолія Гайдіна наголошується, що відсутність фінансування з Державного бюджету, припинення робіт з підтримки екологічної рівноваги призведуть до техногенно-екологічної катастрофи на прикордонній з Євросоюзом території в долині транскордонної річки Тиса. Потенційні збитки для держави можуть сягнути сотень мільйонів доларів, - повідомили ZAXID.NET 3 лютого в прес-службі ОДА.

Вчені роблять висновок, що невжиття заходів призведе до затоплення єдиної і останньої на заході України соляної шахти; ліквідації алергологічних лікарень; подальшого розвитку соляного карсту з руйнуванням житлових будинків, промислових споруд і комунікацій; банкрутства численних рекреаційних закладів на базі солених озер; втрати понад 100 робочих місць на солеруднику, в лікарнях і рекреаційних закладах.

Для попередження вказаних негативних наслідків, вважають науковці, необхідно, відповідно до проекту консервації, який пройшов державну економічну, гірничотехнічну та екологічну експертизи, забезпечити фінансування рудника протягом двох років в сумі 100 млн гривень. Реально кошти можуть надійти тільки після коригування Державного бюджету України на 2009 рік. Важливо також забезпечити державне фінансування на виконання наукових досліджень та здійснення постійного спеціального екологічного моніторингу в зоні впливу Солотвинського солерудника з метою недопущення екологічної катастрофи.

Закарпатська облдержадміністрація неодноразово зверталась в Кабінет Міністрів України з проханням вжити невідкладних заходів щодо недопущення можливої техногенної катастрофи. Однак в держбюджеті на 2009 р. коштів на це не передбачено і на сьогодні державне фінансування відсутнє. МНС України також не підтримало рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо визнання ситуації на родовищі солі в смт Солотвино надзвичайною ситуацією державного рівня.Источник: "ZAXID.NET"