Показати повідомлення окремо

Карпачова вимагає у влади Закарпаття зважати на права постраждалих від розливу дизпал

02.02.2009, 19:25   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова внесла подання голові Закарпатської обласної державної адміністрації Олегу Гаваші, вимагаючи термінового розв‘язання проблем щодо забезпечення прав людини у с. Кострино, мешканці якого постраждали від розливу дизпалива. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Омбудсмана.

Як інформують в прес-службі, триває провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової у зв‘язку з техногенною аварією неподалік села Кострина Великоберезнянського району Закарпатської області

На місці надзвичайної події представники Омбудсмана України здійснюють моніторинг дотримання конституційних прав потерпілих, насамперед прав на медичну допомогу, охорону здоров’я, житло та екологічну безпеку. Як встановлено, машини для відкачування розлитого дизпалива прибули в епіцентр аварії лише за чотири години після виявлення аварії.

Дві родини підлягають негайному відселенню з підтопленого житла, зазначають в прес-службі. На особистому контролі Омбудсмана України Ніни Карпачової - надання органами державної влади всебічної допомоги найстаршому в родині Ганько - Федорові Михайловичу, котрий прикутий до ліжка й не може розраховувати на матеріальну підтримку сина і невістки, оскільки вони, працюючи на залізниці, з грудня минулого року не отримують зарплати. До того ж, внаслідок аварії ці родини цілком втратили заготовлені на зиму запаси картоплі й іншої городини, а їхня домашня худоба і птиця позбавлені нормальних умов утримання.

На забрудненій нафтопродуктами території стоїть сморід. Медики, обійшовши кожен будинок села, констатували: гострих отруєнь не зафіксовано, однак близько ста мешканців поскаржилися на утруднення дихання та запаморочення.

30 січня 2009 року представники Уповноваженого з прав людини провели в селі Кострино особистий прийом громадян, під час якого підбито попередні підсумки виконання комплексного плану заходів регіональної та місцевої влади із захисту прав усіх постраждалих через пошкодження житла та забруднення довкілля за два тижні, що минули після аварії. Було прийнято сорок селян, кожен з яких скаржиться на значне погіршення стану здоров‘я та потребу не лише в ліках, а й у кваліфікованому медичному обстеженні.

"Влада, на жаль, нічого не зробила для компенсації засвідчених відповідними актами збитків 99 родин Кострина. Так і не відселені з підтопленого житла родини Грунянських і Ганько. Занадто повільними темпами здійснюється будівництво сільського водогону, тож через високу забрудненість колодязів костринці досі змушені користуватися привозною водою", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Уповноважений з прав людини наполягає на необхідності кардинально змінити ставлення органів державної влади і місцевого самоврядування Закарпаття до екологічного лиха в закарпатському селі Кострино, вимагаючи невідкладного поновлення в повному обсязі конституційних прав усіх постраждалих внаслідок техногенної аварії, а також вжиття ефективних заходів для недопущення подібних інцидентів у подальшому.Источник: "ZAXID.NET"