Показати повідомлення окремо

«Однорукі бандити» перестають грабувати людей, на порушників очікують мільйонні штрафи

22.07.2009, 09:07   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Зміни до законодавства щодо заборони ігрового бізнесу набрали чинності. Але не всі власники «одноруких бандитів» поспішають відмовлятися від легких прибутків, які їм приносили апарати. Тому й свідомо порушують закон.

У зв’язку з цим в органах внутрішніх справ створені мобільні групи, до складу яких входять працівники підрозділів Державної служби боротьби з економічною злочинністю, карного розшуку, відділу громадської безпеки та інших служб. Правоохоронці виявляють «одноруких бандитів», котрі незаконно функціонують. Нерідко у цьому допомагають їм самі громадяни.

Так, під час відпрацювання на Іршавщині Закарпатської області працівники відділу громадської безпеки отримали оперативну інформацію про те, що в одному із сіл району далі успішно функціонують ігрові автомати. «Однорукі злодії» знаходились у місцевому кафе-барі. Адміністратор не змогла щось путнього пояснити міліціонерам. Тільки й спромоглася зауважити, мовляв: працюють собі автомати і все. Їхній власник, зрозуміло, не прийшов (чи не захотів прийти), аби дати якісь пояснення офіцерам міліції. Апарати, а їх було три, вилучили, за порушення склали адміністративний протокол. Але це ще не все. Тепер вирішується питання стосовно притягнення власника до відповідальності. До слова, за законом йому «світить» чималий штраф – до кількох мільйонів гривень.

Перестали діяти «однорукі бандити», як повідомили працівники відділу громадської безпеки, ще у двох місцях. Працювали вони у приміщенні одного з ужгородських магазинів. За апаратом сиділа навіть… сама продавщиця. Автомат вилучили, а власника, схоже на те, також очікують чималі клопоти.

В одному з сіл Великоберезнянщини працівники підрозділу боротьби з економічною злочинністю, карного розшуку слідчий та дільничні інспектори виявили у сільському кафе два гральні автомати, котрі тут незаконно функціонували. Власниця кафе пояснила: «однорукі бандити» належать її знайомому Юрію. Чоловік орендував у кафе приміщення. Наразі всі апарати вилучили. За цими фактами проводиться перевірка.

Як повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, з моменту набрання чинності Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» у міліцію надійшло понад тисячу повідомлень про незаконну роботу гральних закладів. Викрито 84 випадки нелегальної діяльності таких «точок», вилучено понад тисячу одиниць грального обладнання, складено 45 адмінпротоколів, з яких 32 вже направлено в суди.

-- Я впевнений в тому , що сьогодні ми не маємо вже справу зі страшним спрутом, який знищував доходи українських громадян, втягуючи їх просто в хворобу, з одного боку, з іншого боку – в злидні, -- зауважив Юрій Луценко, -- Це найкращий метод позбутися всієї корупції, мафіозності і збитків для людей у цьому напрямі.