Показати повідомлення окремо

Радість для дитини чи трагедія для батьків?

22.07.2009, 08:58   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Під час літніх канікул школярі можуть насолодитися вільним часом і всілякими розвагами. Дехто полюбляє проїхатися по місту та за його межами «з вітерцем» на престижному і швидкісному сучасному двоколісному транспортному засобі – скутері. Можна навіть взяти зі собою друзів і продемонструвати свої водійські навики. Байдуже, що знання правил дорожнього руху помітно «кульгають», а водійського досвіду – обмаль. Скутер – компактний, швидкісний, з будь-якої ситуації вийде гідно. Легко може вміститися між зустрічними автомобілями, здійснити обгін з правого боку. Словом, справжній король дороги. На жаль, так вважає більшість власників скутерів. А це, зазвичай, неповнолітні. Однак статистика переконує: нехтувати власною безпекою та ігнорувати правила дорожнього руху, керуючи скутером, не варто. Тільки за перший місяць літа у дорожньо-транспортних пригодах за участі скутеристів одна особа загинула, 24 отримали тілесні ушкодження. Ще чотири молоді власники цих транспортних засобів загинули навесні.

Тож у зв’язку з цим співробітники ДАІ ГУМВС України в Закарпатській області звертаються до батьків, які придбали або намір купити своїм чадам скутери: поясніть дитині, як правильно поводитися на дорозі. Окрім цього, за правилами дорожнього руху та конструкцією скутера, можливість перевезення пасажирів виключається. Попіклуйтеся і про елементи екіпіровки, які допоможуть безпечно пересуватися юному водієві, зокрема шолом, який у 90 відсотках випадків рятує життя.

Шановні водії та батьки! Будьте пильними і уважними, адже дорога помилок не пробачає! Не забувайте, що у кращому випадку за порушення правил дорожнього руху неповнолітніми дітьми відповідальність несете ви. Гіршого випадку, сподіваємося, не буде.