Показати повідомлення окремо

Донараховано 700 млн. грн. та викрито найпоширеніші схеми ухилення від оподаткування

15.07.2009, 13:36   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У І півріччі 2009 року підрозділами податкового контролю юридичних осіб державної податкової служби України проведено перевірки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у будівельній галузі, за результатами яких донараховано 700 млн. грн., з яких 217,7 млн. грн. – узгоджено з урахуванням штрафних санкцій. Зменшено задекларовані збитки на 122,6 млн. грн. та упереджено незаконне відшкодування з бюджету ПДВ на суму 87,3 млн. гривень.

Найбільші донарахування за результатами перевірок підприємств будівельної галузі здійснені органами державної податкової служби Харківської – 363,2 млн. грн., Дніпропетровської – 104,4 млн. грн., Одеської – 81,3 млн. грн., Чернівецької – 28,0 млн. грн., Львівської - 24,9 млн. грн., Хмельницької – 10,2 млн. грн. областей, м. Києва – 14,2 млн. грн.

Перевірками встановлено, що однією з найпоширенішим схем ухилення від оподаткування є залучення до ланцюгів будівництва підприємств з ознаками „сумнівності”, транзитних підприємств з метою збільшення цін придбання будівельних матеріалів, послуг з виконання будівельно-монтажних робіт, перерахування коштів на „фіктивні” підприємства з подальшим банкрутством останніх і віднесенням заборгованості до складу валових витрат. Дана схема ухилення характерна як для підприємств-забудовників, так і для виробників будівельних матеріалів та призводить до здорожчення вартості будівництва.

Крім того, поширеною схемою є використання операцій з „технічними” акціями з метою мінімізації прибутків від будівництва, а також порушення будівельними підприємствами при здійсненні податкового обліку фінансових результатів операцій з цінними паперами.