Показати повідомлення окремо

Роботу кондитерського цеху призупинено

14.07.2009, 11:26   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Епідемічну ситуацію, заходи попередження спалахів гострих кишкових інфекцій в області – розглядали на засіданні надзвичайної протиепідемічної комісії, що відбулася 13 липня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора Лукечі.

Йшлося, зокрема про госпіталізацію 23 осіб, в тому числі шістьох дітей, з ознаками гострого кишкового інфекційного захворювання до Мукачівської центральної райлікарні. Встановлено, що пацієнти протягом 6-8 липня вживали тістечка «Банановий пагорб», виготовлені в одному з кондитерських цехів міста та реалізовані в трьох місцевих кафе. Для встановлення джерела інфекції, локалізації та ліквідації вогнища інфекції фахівці обласної та Мукачівської міської санепідемстанцій проводять бактеріологічні дослідження харчових продуктів, водопровідної води тощо у трьох кафе-кондитерських, що реалізували продукцію кондитерського цеху. Крім того, проводиться бактеріологічне обстеження персоналу цих кафе.

11 липня винесено постанови головного державного санітарного лікаря Мукачева про призупинення експлуатації кондитерського цеху та трьох кафе. В усі подібні заклади міста направлено телефонограму про заборону виготовлення та реалізацію кремових кондитерських виробів.

Продовжується комплекс санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів, уточнюються причини виникнення спалаху інфекції.

Одним із факторів, що може вплинути на загострення епідситуації в області, санепідеміологи вважають питання забезпечення населення якісною питною водою. Так, у першому кварталі цього року найбільший відсоток нестандартних за мікробіологічними показниками проб відмічено на Свалявщині, Міжгірщині, Воловеччині та Берегівщині.

Комісія прийняла ряд відповідних рішень.