PDA

Перегляд повної версії : СПЛАЧУЙТЕ ШТРАФИ ВЧАСНО!


News
16.01.2010, 12:31
Які санкції передбачено за несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху?” -- запитує автолюбитель з Ужгорода Володимир Іванович.

-- Будь-які дії в підрозділах МРЕВ ДАІ, як, наприклад, то проходження техогляду, заміна посвідчення водія, реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортного засобу тощо будуть неможливі, якщо власник ТЗ не сплатив накладеного на нього штрафу за порушення правил дорожнього руху -- до сплати ним зазначеної заборгованості, -- коментує начальник сектору адмінпрактики ВДАІ ГУМВС України в Закарпатській області майор міліції Олексій СПІВАК. -- Якщо людина, будучи власником одного автомобіля, за керування яким на неї накладено штраф, звернеться з приводу реєстрації іншого ТЗ, то вона не зможе цього зробити, допоки не сплатить зазначеного штрафу.

Якщо власник ТЗ не сплатить накладеного на нього штрафу вчасно -- упродовж передбачених законом 15 діб, то матеріали щодо нього підрозділ ДАІ передає у Державну виконавчу службу, і тоді громадянину доведеться сплачувати вже подвійну суму штрафу. А злісних неплатників виявлятимуть під час спільних рейдів на дорогах працівники виконавчої служби та державтоінспекції. Станом на 13 січня 2010 року в області накладено арешт на 2837 одиниць автотранспорту, власники яких в той чи інший спосіб порушили закон, в тому числі й ухиляються від сплати штрафів. Торік на порушників ПДР в краї було накладено загалом 31,5 млн. грн. штрафних санкцій, з яких 14,5 мільйонів уже стягнуто.

Нерідко водії скаржаться в підрозділ ДАІ, мовляв: вони не одержали постанови про накладення штрафу за порушення ПДР, не встигли вчасно сплатити штраф, бо перебували за межами рідного населеного пункту, проживають вже за іншою адресою, або взагалі давно продали машину, а на неї все одно прийшов штраф... Як бути?

Постанова про накладення штрафу підрозділом ДАІ виписується за тією адресою проживання власника ТЗ, яку він сам вказує. Якщо людина змінила своє місце проживання (переселилася в інший населений пункт, у новий будинок чи квартиру), вона зобов’язана повідомити підрозділ ДАІ про своє фактичне місце проживання. Так само варто під час продажу транспортного засобу знімати його з обліку, а не продавати машину за дорученням. Інакше не виключається, що попередній власник автівки може сплачувати штрафи вже нового власника...

Щодо неотримання громадянином повідомлення про накладення штрафу, то їх доставляє пошта, а не державтоінспекція. А під час відряджень чи далеких поїздок власник може сплатити накладений на нього штраф у будь-якому населеному пункті України: у відділенні банку, на пошті або через банкомат.

Трапляються випадки, коли людина сплачує штраф за іншими реквізитами банків, ніж потрібно, і потім нарікає, що вона штраф сплатила, а зараховують борг. Аби цього не сталося, реквізити потрібних банківських рахунків, перш ніж сплачувати штраф, краще узгодити у підрозділі Державтоінспекції.

Источник: УМВС України в Закарпатській області (http://www.zak-umvs.gov.ua)