PDA

Перегляд повної версії : Курс гривні на 2010 рік не беруться прогнозувати навіть експерти


News
02.01.2010, 16:02
Через непрогнозованості політичної ситуації в Україні спрогнозувати курс гривні на 2010 рік практично нереально ...


Так вважає екс-заступник голови Національного банку України Сергій Яременко.

"Різкі зміни курсу - вони шкідливі. Якщо ми відразу не повернули курс в той попередній стан, і в ринку не з'явилося впевненості, що так вже все і буде, то на даний час повернення ні до чого не приведе, крім того, що знову нахлине імпорт. Оскільки ціни залишаться тими ж, а долар подешевшає. Тому будь-яка ломка - вона болюча ", - зазначив С. Яременко.

"Я завжди кажу, що курс - це ціна договірна, яку потрібно тримати стабільною. Завдання влади - в утриманні стабільності курсу, а повернення до старого курсу неможливо, оскільки сформована вже нова шкала і цінностей, і масштабу цін, тому будь-які зміни - такі ж деструктивні для економіки, як і попередня девальвація ", - підкреслив він.

На уточнююче запитання, чи можна спрогнозувати, яким буде курс гривні цього року, С. Яременко відповів: "Спрогнозувати курс неможливо, оскільки економіка керується в ручному режимі. І спрогнозувати, кому не пощастить - дадуть транш або не дадуть, Нацбанк піде на якусь то емісію або не піде - дуже важко. Тому немає прогнозування дій влади ".

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко прогнозувала, що курс долара після президентських виборів може знизиться до 6,0-6,5 грн. / дол. На останніх торгах на міжбанківському валютному ринку котирування долара встановилося на рівні 7,98-8,0 грн. / дол.

Источник: UA-REPORTER.COM (http://www.ua-reporter.com)Перевод: Закарпатский Форум /Уж Форум/ (http://www.uzhforum.com)