PDA

Перегляд повної версії : Новий рік Карпатам завдає непоправної шкоди


News
30.12.2009, 14:04
Не є новиною те, що наші Карпати багаті лісами і зеленими насадженнями. Ми маємо достатньо цінних порід дерев: дуб, бук, явір, дика черешня або ялина. Саме тому зелені насадження в Закарпатській області за екологічним і господарським значенням належать до першої групи.

Проте, не дивлячись на цінність рослинного світу, великої шкоди "легким" карпатського краю завдають лісові браконьєрства, особливо це проявляється напередодні новорічно-різдвяних свят. В умовах нинішньої економічної кризи, яка породила масове безробіття, таке явище, на жаль, набуває масовості. Сьогодні закарпатці, та й не тільки, грубо порушуючи встановлений режим лісокористування, безжалісно вирубують ліси навколо берегів річок, навколо озер і водосховищ, тим самим завдаючи непоправної шкоди навколишньому середовищу.
- Боротися з незаконною вирубкою лісів, на жаль, дивно важко, - повідомляє начальник Ужгородського міського відділення ГУМВС України в Закарпатській області підполковник міліції Катерина Кийович. - Тому що з-за недосконалого законодавства браконьєрів не так легко залучити до кримінальної відповідальності. Тому ужгородськими правоохоронцями, спільно з фахівцями з лісгоспу та відділу екологічної інспекції, систематично проводяться рейди та відпрацювання.
Сьогодні, напередодні новорічно-різдвяних свят, гостро стоїть проблема з незаконної вирубки сосен: без лісорубного квитка, не на тій ділянці не в тій кількості, на яке було дано дозвіл. Щоб припинити нищівні вирубки «новорічних дерев», працівниками Ужгородського міського управління ГУМВС України в Закарпатській області розроблено ряд заходів і вживаються заходи відповідного реагування. Перш за все, всі правоохоронні заходи застосовується до посадових осіб, обов'язком яких є безпосередня охорона лісу. За порушення норм , винні будуть притягатися до адміністративної відповідальності. Щоб виявити лісових браконьєрів, спеціальні групи ужгородських правоохоронців і працівників лісгоспу з 20 грудня 2009 року до середини січня 2010 проводять повний контроль за вирубкою ялинок: чергують і чергуватимуть на вокзалах, трасах і ринках міста.
Просимо всіх наших земляків: щоб зустріч з правоохоронцями не зіпсувала вам новорічно-різдвяні свята, не рубати зелені насадження, красу наших гір.

Источник: UA-REPORTER.COM (http://www.ua-reporter.com)Перевод: Закарпатский Форум /Уж Форум/ (http://www.uzhforum.com)