PDA

Перегляд повної версії : Зірки Discovery виготовлять для Ужгорода ексклюзивний український мотоцикл

News
25.12.2009, 13:04
Президент байкерського клубу "Падонкі" (Ужгород) Олександр Суханов та Шон Карр побували на "кухні" суперпопулярного телешоу "Американський чоппер" і залишили своє замовлення.

Коли кілька років тому на каналі "Діскавері" з'явилася перша передача "Американський чоппер", важко було спрогнозувати, що вона буде мати такий шалений успіх. Шалена сімейка Тотулов прямо перед камерою в своїй же майстерні вигадує і виготовляє ексклюзивні байки. Сьогодні мотоцикли у Тотулов замовляють всесвітньо відомі зірки, а шоу стало одним з найпопулярніших в світі.

Нещодавно ужгородець Олександр Суханов, президент байкерського клубу "Падонкі", побував у США, де на власні очі зміг побачити, як легендарна сім'я створює унікальні двоколісні монстри. Олександр Сухановохотно поділився враженнями з нашим кореспондентом.

- Перш за все, поясніть нашим читачам, що таке "чоппер"?

- Мотоцикли залежності від функцій діляться на кілька видів. Чоппер - це байк, в якому виделка, на якій підвішене переднє колесо, сильно виступає вперед, крім того, заднє колесо ширше переднього. Компанія "Orange County Choppers", власниками якої є сім'я Тотулов, випускає тільки чоппери, тому передача і отримала таку назву.

- Як ви змогли потрапити "на кухню" найвідоміших світових кастомайзерів?

- З сім'єю Тотулов мене познайомив Шон Карр, а його - одна з голлівудських зірок. Шон зняв кліп з Тотулами. Презентував - прямо у них в центрі. По ходу у нього виникла цікава ідея, якою поділився зі мною. Хочемо, щоб наступного року учасники програми "Американський чоппер" приїхали на наш байкерський зліт. Адже Пол Тотул має власну рок-групу - "Orange County". І, якщо вдасться реалізувати все, що ми задумали, вони привезуть на Закарпатті виготовлений на наше замовлення байк.

- Що це за мотоцикл повинен бути?

- Хочемо, щоб він уособлював Україну. Тому на ньому має бути національна символіка й атрибути нашої байкерського клубу. Взагалі, це буде перший мотоцикл, який Тотули зроблять для Східної Європи. Зараз в Україні такого байка немає ні в кого. Ми ланіруем його продати, а гроші роздати дитбудинкам. Думаю, у нас знайдеться людина, яка захоче купити ексклюзивний мотоцикл, виготовлений легендарними Тотулами. Попередньо ми домовилися про зустріч, тепер повинні приїхати їхні менеджери - обговорити всі нюанси угоди. Отже, все з ними узгодимо, Тотули сконструюють для нас чоппер і привезуть його сюди, а канал "Діскавері" буде все це знімати.

- Розкажіть про враження від самої поїздки ...

- Компанія "Orange County Choppers (ОСС) дислокується в невеликому містечку, що в 80 милях від Нью-Йорка. Природа там дуже схожа на закарпатську: мальовничі гори і ліси. Ми були вже в новій будівлі, тому, що останнім часом показує канал "Діскавері". Сама компанія дуже велика: досить великий павільйон, кілька конвеєрів, оскільки майже всі деталі для чопперів вони виготовляють самостійно, "чужі" тільки двигуни. Крім відділу, який, власне, складають байки, є ще потужне маркетинговий підрозділ. Він просуває марку, продає футболки, джинси, брелки із символікою компанії. ОСС - це ціла індустрія!

Загалом було дуже цікаво. Ми мали можливість побачити нові чоппери, які ще навіть не з'являлися в телешоу. Наприклад, саме тоді складали байк для інвалідів на візках, а також мотоцикл для фірми "Сіменс", що працює на електробатареї. Коли повернувся в Ужгород, все, звичайно, розпитували про поїздку. Пол підписав мені альбом з фотографіями своїх мотоциклів і табличку, яку я повісив у своєму барі "Ред Бул".

- А яка сім'я Тотулов в реальному житті?

- Батько - справжня зірка, лідер. Коли приходить до майстерні, хлопці, які там працюють, ходять навшпиньки. Ганяє їх так само, як і в телешоу, тому на роботі зовсім не демократичний. - Сміється. - Звільнив двох своїх синів, тому працює сам. Незважаючи на те, що його відкрив канал "Діскавері", без згоди Пола Тотула нічого не можна вирішити. Хоча за участь тільки в одній передачі отримує солідні гроші. Зате його сини і працівники компанії досить прості у спілкуванні.

- Як до них відносяться місцеві жителі?

- Тотули там справжні зірки. До них підходять на вулиці, просять автографи, сфотографуватися разом. Крім того, нещодавно в США випустили комікс, де Пол Тотул зображений в ролі супергероя. Він опинився поряд з людиною-павуком і Бетменом. Тобто його зарахували в ранг американських суперменів.

- Скільки коштує найдешевший чопер від Тотулов?

- 45 тисяч доларів. Втім, якщо оцінювати технічні характеристики, то мотоцикл реально стільки не коштує. Але для байкерів мати чоппер самих Тотулов, - це вінець щастя. До речі, просту базову модель складають приблизно 6 тижнів.

- Чи є у цієї сім'ї конкуренти?

- У США багато людей у сфері кастомайзинг. У Флориді були в одного італійця, який створює дуже гарні байки. Сказав би навіть, що він робить їх не гірше Тотулов. Крім того, його машини значно дешевше: ціна починається від 25 тисяч доларів. Але такі люди для Тотулів не конкуренція ... Адже "Orange County Choppers" - всесвітньо відомий бренд.

- В Україні є такі умільці?

- Є, але вони мало кому відомі. Я знайомий з киянами, які складають триколісні мотоцикли - траки. До речі, у них це теж сімейний бізнес. Їх машини купують українські зірки.

- Як ставитеся до чоппера?

- Я сам їжджу на мотоциклі з елементами чоппера - круїзері. Мені його привезли з Швейцарії десь 5 років тому. Але на справжньому чоппері не дуже зручно долати великі відстані. Він трохи важкий в управлінні, тому на наших дорогах швидко втомлюєшся.

- Якщо не помиляюся, Пол Тотул теж створив свій байкерський клуб. Чи є різниця між нашими й американськими байкерами?

- Так. Взагалі в США байкерський рух значно відрізняється від нашого. Там, наприклад, угрупування навіть контролюють територію. Є три клуби, між якими поділені сфери впливу. Вони дають дозвіл іншим клубам існувати. Зокрема - носити власні емблеми, символіку, кольори. Пам'ятаю, з нами стався кумедний випадок. Коли сиділи в барі, до нас підійшли хлопці, які контролюють Флориду. Сказали, що, щоб ходити в своїх кольорах на їх території, ми повинні попередити президента клубу про приїзд. По суті, у США байкерські клуби - це нерідко напівкримінальні угруповання. А у нас - хобі, спосіб для кожного по-своєму "відірватися".

- Взимку на байке не поїздиш. Як відчуваєте себе в цей період?

- Та нічого, час від часу виходжу в гараж поглянути на мотоцикл. Заводжу його і слухаю двигун ...

Источник: UA-REPORTER.COM (http://www.ua-reporter.com)