PDA

Перегляд повної версії : ДПА України: "Послуги "податкових ям" – небезпечні!"


News
21.05.2009, 19:39
Значна частина злочинів у сфері оподаткування, особливо пов’язаних із незаконним відшкодуванням податку на додану вартість, є так званими "схемними злочинами". Для їх вчинення залучаються декілька, а іноді й десятки суб’єктів господарювання, у тому числі з ознаками фіктивності (так звані "податкові ями"). Через банківські рахунки "податкових ям" для імітації розрахунків за схемою злочину протягом лічених годин, а інколи й хвилин, обертаються багатомільйонні суми.

Щороку підрозділами податкової міліції встановлюються тисячі фактів використання "фіктивних" підприємств у злочинах економічної спрямованості, кримінальні справи щодо яких розслідуються слідчими як податкової міліції, так і інших правоохоронних органів.

"Податкова яма" - це підприємство, яке фактично існує лише на паперах, його діяльність є лише документальною та зводиться до оформлення паперів та „перегонки” грошових коштів. На підприємстві, як правило, одна посадова особа, яка підписує всі папери (якщо вдаваний документообіг є значним – може працювати також секретар і кур’єр в одній особі).

Офіс подібного підприємства – це наймана квартира у приватному секторі чи номер у дешевому готелі. Із офісного обладнання в наявності лише стіл, стілець, комп’ютер, принтер і печатка. За банківськими рахунками таких підприємств проходять багатомільярдні суми, при цьому до податкової інспекції поштою надсилаються нульові податкові декларації, або, в кращому випадку, сплачуються мізерні суми податків.

Призначення діяльності таких фірм - бути посередником (по суті, не потрібним при нормальних господарських відносинах) у придбанні товарів чи послуг між діючими підприємствами, документально акумулювати всі належні до сплати податки, проте не сплачувати їх, а пропрацювавши певний час, припинити своє існування та створити нову "фіктивну фірму" – "податкову яму".

Найактивніші з таких підприємств – товариства "Весна" (грошовий обіг 5 млрд.грн.), "Дефо-Плюс" (3,5 млрд. грн.), "Каштан-Торг" (1,6 млрд. грн.) і "Демол-Сервіс" (2,8 млрд. грн.), загальна сума сплачених ними податків не перевищить і сотні тисяч гривень.

Загалом, для руйнування схем з використанням "податкових ям" підрозділами податкової міліції напрацьовані матеріали, на підставі яких порушено та розслідуються слідчими податкової міліції 277 кримінальних справ. 160 таких справ (50 відсотків з них щодо "податкових ям", 50 відсотків – щодо користувачів їх послугами) вже направлені до суду, у багатьох справах вже винесені вироки, розгляд інших триває.

Зокрема, за створення ряду фіктивних підприємств, незаконна діяльність яких дала змогу викрасти 167 млн.грн. ПДВ з державного бюджету одного з причетних до вказаного злочину (Ісько В.В.) судом визнано винним і призначено йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

По решті справ провадиться слідство.


Источник: ДПА в Закарпатській області (http://www.dpa.uzhgorod.ua)